Co nabízíme

Dioptrické brýle

Dioptrické brýle slouží ke korekci zrakové vady (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, presbyopie, forie a jiné fixační odchylky. Základem správných dioptrických brýlí, je kvalitní změření zraku, které rovněž odborně provádíme moderními přístroji v naší optice. Dioptrické brýle tvoří brýlová obruba a brýlová čočka. Brýlová obruba se skládá ze středového dílu, který je složen ze dvou očnic (pravé a levé) a nosníku a z pravé a levé stranice. Základní rozdělení dioptrických brýlí:

Celoočnicové – obruba lemuje brýlovou čočku po celém jejím obvodě.

Poloobruby neboli vázané – obruba není po celém obvodě brýlové čočky a nahrazuje ji silonový vlasec.

Bezrámové– brýlová čočka je k obrubě připevněna pomocí šroubků a matiček nebo pomocí plastových hmoždinek a nýtků.

Brýlové obruby mohou být plastové, kovové nebo v kombinaci obou materiálů, dále pak méně častěji mohou mít některé komponenty ze dřeva a ostatních méně častých materiálů. Brýle jsou v dnešní moderní době vnímány více jako módní doplněk a tvoří součást Vašeho stylu a image. U nás Vám ochotně a rádi poradíme, které brýle jsou pro Vás ty pravé. Můžete vybírat z více jak 1000 ks dioptrických brýlí.

Dětské dioptrické brýle

Výběru dětských brýlí je třeba věnovat velkou pozornost. U dětí slouží jako optická pomůcka pro zlepšení vidění a správný vývoj zrakových funkcí očí.

Je důležité, aby seděly dobře na obličeji, nezpůsobovaly otlaky, nepadaly z nosu, aby děti nekoukaly nad rámem brýlí, ale opravdu přes brýle, aby byly odolné vůči nárazu (zejména u těch nejmenších). Proto vždy věnujte výběru brýlí velkou pozornost a vybírejte je se zaškoleným personálem, který vám dokáže odborně poradit. Brýle je nutné před koupí řádně vyzkoušet, proto dejte vždy přednost kamennému obchodu. Umožněte vašim dětem do výběru brýlí mluvit. Nosit brýle by je mělo bavit, volte proto pestré, nápadité dětské motivy, aby brýle nosily rády.

Důležité jsou i dioptrické brýlové čočky. Pro děti doporučujeme použít plastové dioptrické brýlové čočky, které nemají tříštivý efekt nebo dioptrická skla z nerozbitných materiálů, které chrání zrak nejlépe a mají jako přidanou hodnotu 100% UV ochranu i když jsou čirá. Chránit oči proti UV záření je velice důležité, zejména pak u dětí. Standardem těchto brýlových čoček je tvrzení, možná je i antireflexní úprava, pro ještě kvalitnější a ostřejší vidění bez rušivých odlesků.

Sluneční brýle

Sluneční brýle slouží zejména k ochraně zraku, ale i k ochraně očních víček před škodlivým ultrafialovým zářením, které může trvale poškodit zrak a podílí se na stárnutí a změnách na kůži. Proto vždy používejte kvalitní sluneční brýle, které 100% chrání Váš zrak. Sluneční brýle, stejně jako dioptrické, jsou otázkou Vašeho image. Pro správný výběr slunečních brýlí, by měla být vzájemná harmonie designu, stylu, požadavků a účelnosti.

Dioptrické sluneční brýle jsme v dnešní době schopni vyrobit takřka ze všech slunečních brýlí, které u nás najdete. Stejně tak je možné dioptrické sluneční čočky vsadit do jakékoli brýlové obruby určené pouze na dioptrické brýle. Dalším vhodným řešením jsou samozabarvovací brýlové čočky tzv. Transitions, Transitions Xtractive, které reagují na přítomnost škodlivého UV v atmosféře, sluneční svit, teplotu a na základě této intenzity se zabarví. V místnosti čiré a na slunci zabarvené, to je výhoda samozabarvovacích brýlových čoček, to jsou dioptrické brýle a sluneční dioptrické brýle v jednom.

Na slunečních brýlích se můžete setkat s označením slunečních filtrů 0 – 4.

Kategorie 0 a 1 – slouží spíše jako módní doplněk a jsou vhodné pouze při slabém slunečním záření nebo jako ochrana proti prachu, větru, hmyzu apod.

Kategorie 2 – se hodí pro běžné nošení a pro středně silné sluneční záření.

Kategorie 3 – je sluneční filtr, který je vhodný proti ostrému slunci u moře i na horách.

Kategorie 4 – tato intenzita zabarvení není již vhodná pro řízení motorových vozidel, ale je výhradně určena na velmi ostré slunce do vyšších nadmořských výšek a k moři.

Polarizace – je to přidaná hodnota funkce slunečních brýlí, zamezuje oslnění, ke kterému dochází při odrazu světla. Zdokonalují ostrost vidění, díky odfiltrování horizontálních odlesků na jakémkoli lesklém povrchu, jako je vodní hladina, sklo automobilu (ve kterém se odráží palubní deska auta), vlhká silnice, písek… Údaje z řady výzkumů dokazují, že při oslnění může být snížena zraková ostrost až o 30%, sluneční brýle s polarizací jsou zejména vhodné pro řidiče, rybáře i běžného nositele.

Sluneční dioptrické brýle pro Vás vyrobíme přesně podle Vašich požadavků. Můžete si vybrat zabarvení brýlové čočky, intenzitu zabarvení, s polarizací nebo bez a další povrchové úpravy jako je tvrzení, zrcadlová nebo antireflexní úprava a další.

Měření zraku

Naše optometrická vyšetřovna má statut: „Nestátní zdravotnické zařízení“  udělený Krajem Vysočina, odborem zdravotnictví. Pracujeme s nejmodernějším přístrojovým vybavením a k vyšetření Vašeho zraku, používáme nejnovější trendy a způsoby měření zraku. Optometristé Vám odborně změří zrak, naaplikují kontaktní čočky, poradí a vyberou  to nejlepší řešení pro Vás a Váš zrak. Na brýle zhotovené na základě měření u nás ručíme a máte u nás záruku přivyknutí. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.

 

Provádíme měření zraku.

 

Pokud pociťujete, že Vaše vidění není ostré, můžete navštívit naše optiky. Zde se Vás ujmou zkušení optometristé s titulem Mgr., kteří odborně vyšetří Váš zrak na nejmodernějších přístrojích v ČR. Vyšetření se skládá ze zjištění dioptrií na autokeratorefraktometru. Dále následuje tzv. sklíčkování na foropteru (přístroj nahrazující klasickou zkušební obrubu) a konečné dokorigování ve zkušební obrubě na vzdálenějších předmětech.

Po vyšetření se Vás ujmou oční optik (dipomovaný specialista), který Vám doporučí nejvhodnější brýlovou obrubu a brýlovou čočku, kterých je na trhu nepřeberné množství lišících se materiálem, povrchovou úpravou, indexem lomu atd. Velice důležitou součástí je přesné vyměření vzdálenosti vašich zorniček, které provádíme jak ručně (tečkování na folie v obrubách), tak i pomocí iPadu.

Po sepsání zakázky na PC zaplatíte zálohu a odcházíte s lístečkem, se kterým si přijdete vyzvednout hotové brýle cca po 5 až 7 dnech, podle typu Vámi vybraných brýlových čoček.

Oční optik naskenuje tvar Vaši brýlové obruby do PC pomocí přístroje zvaného tracer a objedná vybraný typ čoček. Ve firmě Omega Optix, která sídlí v Brandýse nad Labem, dojde k zábrusu z polotovaru do naskenovaného tvaru. Takto zabroušené čočky přijdou zpátky na optiku a oční optik je vsadí do Vaší brýlové obruby, provede všechny nezbytné kontroly a úpravy, brýle vyleští a odešle Vám SMS informující o zhotovení Vaší zakázky.

Aplikace kontaktních čoček

Nebojte se kontaktních čoček!

Dioptrické brýle jsou v dnešní době brány jako módní doplněk. Existují však situace, kdy by měla jí móda stranou před praktičností. Jedná se například o sport nebo volnočasové aktivity. Vynikající alternativou jsou vhodně zvolené kontaktní čočky, které budou vyhovovat právě Vašim požadavkům a Vašim očím. S výběrem a aplikací Vám pomohou naši optometristé (naše optometristky). Dostane se Vám odborné péče a poradenství o tom, jak s kontaktními čočkami správně manipulovat, nosit je a pečovat o ně. Nebojte se kontaktních čoček, zjistíte že práce s nimi je velice jednoduchá a zábavná.

Nabízíme pestrou škálu kontaktních čoček, od jednodenních přes čtrnáctidenní až po měsíční. Spolupracujeme s firmami jako jsou Cooper Vision, Alcon, Baush & Lomb, Johnson & Johnson a sledujeme jejich aktuální novinky na trhu.

APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK. Úkon zahrnuje aplikaci kontaktních čoček, zkušební pár kontaktních čoček, pouzdro na kontaktní čočky, roztok na čištění a kontrolu.

Na aplikaci kontaktních čoček, která zabere cca hodinu Vašeho času, se můžete objednat osobně, telefonicky nebo využitím kontaktního formuláře na těchto internetových stránkách.

POZOR! Novinkou na trhu jsou kontaktní čočky firmy ALCON DAILIES TOTAL1.

VÝHODY

Průlomová technologie kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®umožňuje:

  1. Více než 80 % vody na povrchu, téměř tolik, jako na povrchu vašeho oka
  2. Tyto čočky mají nejvyšší propustnost kyslíku ve srovnání s ostatními jednodenními čočkami. Jsou téměř 6 x prodyšnější* než běžné kontaktní čočky 4
  3. Vyzkoušejte hedvábně hladký komfort, který trvá až do konce vašeho dne

DOPORUČOVÁNO PRO

  •  Uživatele kontaktních čoček, kteří dbají na kvalitu a chtějí pro sebe to nejlepší
  •  Nové uživatele kontaktních čoček, kteří mají obavy o komfort při nošení
  •  Uživatele požadující pohodlné nošení až do konce dne

TECHNOLOGIE

Kontaktní čočky DAILIES TOTAL1® — zahajují novou éru v oblasti komfortu kontaktních čoček: Čočky DAILIES TOTAL1®jsou vyrobené ze sililkon-hydrogelového materiálu s proměnným obsahem vody. Více než 80% vody v povrchové vrstvě zajišťuje hedvábně hladký povrch pro pocit pohodlí, který trvá až do konce dne. Čočky DAILIES TOTAL1® jsou nejprodyšnější * ze všech jednodenních kontaktních čoček1.

NOVÁ ÉRA KONTAKTNÍCH ČOČEK NOVÁ ÉRA KOMFORTU

Dioptrická skla